-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Willekeurige foto's
-
-
Pixum Online Fotoservice
Hier kun je fotoafdrukken en andere fotoproducten zoals posters, canvasdoeken en fotoboeken zelf ontwerpen en bestellen.

Gespecialiseerd in liquid en tobaccotooling. Daarbij ook gespecialiseerd in graveerwerk, stempels, bestickering en bedrukking van materialen.
Ook uw advertentie en/of logo hier? Neem dan contact met ons op en vraag naar de mogelijkheden.
-
|
|
-
-
-
-
Thierry
BasisAccount
|
Geregistreerd sinds: 04 2014 Locatie: Amersfoort Aantal posts (inclusief foto's): 19
|
Wat een vredelievende uitstraling heeft deze grote boze wolf! De scherpte kan volgens mij beter, maar dat zal uit de hand en bij 300 mm wel lastig zijn.
|
|
|
-
-
Rob Fruman
GoudAccount
|
Geregistreerd sinds: 10 2012 Locatie: Alphen aan den Rijn Aantal posts (inclusief foto's): 3,887
|
Pas op voor de grote wolf..............
In de nabewerking heb ik de resolutie terug gezet van 1180 naar 1280 pixels op de langste zijde ( tikfoutje ?) daarna kleurcorrectie en scherpte wat aangepast in Photoshop :
|
|
|
-
-
Arie Hero
GoudAccount
|
Geregistreerd sinds: 05 2012 Locatie: Geleen Aantal posts (inclusief foto's): 931
|
Mooie foto van deze wolf, die zich een beetje lijkt te vervelen. Qua compositie ligt de wolf goed in beeld. De kleur is niet helemaal perfect. Er zit een blauwgroene zweem in, welke softwarematig is te corrigeren. De achtergrond oogt wat onrustig en bevat ook wat ruis. Een ruisfilter en wat meer vervagen zou dit kunnen verbeteren. Bij een brandpuntafstand van 450mm, zou ik streven naar een sluitertijd van minimaal 1/450 sec. om e.v.t. bewegingsonscherpte tegen te gaan. De gebruikte 1/100 sec. is wat aan de krappe kant, tenzij je met statief werkt. De correctie van Rob vind ik persoonlijk geen verbetering.
|
|
|
-
-
Jose
GoudAccount
|
Geregistreerd sinds: 11 2010 Aantal posts (inclusief foto's): 4,847
|
Mooie plaat van deze wolf prachtige dieren trouwens
|
|
|
-
-
Lineward
Team
GoudAccount
|
Geregistreerd sinds: 02 2013 Locatie: Vlaardingen Aantal posts (inclusief foto's): 4,528
|
Dank voor de opmerkingen.
@Rob, bedankt voor je bewerking, persoonlijk vind ik dat op sommige plekken de foto is verbetert en sommige plekken zijn juist minder geworden.
@Arie, de foto is gemaakt op 300mm 100 is inderdaad krap maar probeer zulke platen meestal met een zo laag mogelijke iso te schieten, de scherpte maakt na bijwerken niets uit met de hoge iso versie. De kleurzweem ben ik zelf door veroorzaker van door een bewerking, was benieuwd of het acceptabel was, dus conclusie is dat het opvalt
------------------------------ Grt, Ed www.eddykievit.weebly.com
|
|
|
-
-
Arie Hero
GoudAccount
|
Geregistreerd sinds: 05 2012 Locatie: Geleen Aantal posts (inclusief foto's): 931
|
De Sony SLT A37 heeft n.m.m. een APS-sensor. 300 mm blijft op een full-frame sensor (nagenoeg) gelijk, maar wordt op een APS-sensor door de cropfactor van 1,5 in werkelijkheid 450 mm. Toepassing van een lage ISO is altijd een goed uitgangspunt, maar een snelle sluitertijd bij 450 mm ook. Een hogere ISO geeft je de mogelijkheid een snellere sluitertijd te gebruiken maar wel met kans op meer ruis. Een snellere sluitertijd voorkomt e.v.t. bewegingsonscherpte. De keuze hiervan is aan de fotograaf.
|
|
|
-
-
Frank S
GoudAccount
|
Geregistreerd sinds: 02 2009 Locatie: Aa en Hunze Aantal posts (inclusief foto's): 2,100
|
 Oorspronkelijk geschreven door Arie Hero
300 mm blijft op een full-frame sensor (nagenoeg) gelijk, maar wordt op een APS-sensor door de cropfactor van 1,5 in werkelijkheid 450 mm.
Met verbazing lees ik dit. Het brandpunt 300mm blijft ten alle tijden 300mm op welke camera dan ook, alleen qua afbeelding is er verschil, op een camera met een crop van 1,5 is de afbeelding gelijk aan de afbeelding op een full frame gemaakt met een brandpunt van 450mm.
------------------------------ Dat ik fotograaf ben wil nog niet zeggen dat ik alles scherp zie
|
|
|
-
-
Arie Hero
GoudAccount
|
Geregistreerd sinds: 05 2012 Locatie: Geleen Aantal posts (inclusief foto's): 931
|
Frank: Ik heb er nog even wat documentatie op nageslagen en ik kan je alleen maar gelijk geven. Optisch gezien veranderd er inderdaad niets. Voor mij ook weer een goed leermoment. Bedankt.
|
|
|
-
-
Rob Fruman
GoudAccount
|
Geregistreerd sinds: 10 2012 Locatie: Alphen aan den Rijn Aantal posts (inclusief foto's): 3,887
|
Arie Hero en Lineward,
Mee eens dat mijn verbetering van een niet zo'n goede opname niet erg lukt was.......... Wel weet ik ook van mijn telelens dat als je inzoomt verlies krijgt in licht. Dus simpel ISO verhogen en met de hand scherpstellen. De achtergrond vond ik ook er onrustig, deze heb ik dan ook vervaagd na eerst de wolf geselecteerd te hebben met toverstaf en de rand van de selectie met doezelaar verfijnd, selectie omgedraaid.
Na de oppervlakte vervaging weer selectie omgedraaid en wolf met de kleurbalans wat meer geel gegeven ( blauw loopt dan terug ) Uitsnede gemaakt.Beter zo ?
|
|
|
-
-
Lineward
Team
GoudAccount
|
Geregistreerd sinds: 02 2013 Locatie: Vlaardingen Aantal posts (inclusief foto's): 4,528
|
Frank en Arie, jullie discussie is voor mij ook leerzaam, weer wat geleerd
@Rob, bedankt voor je bewerking. de kleur vind ik wel beter geworden, scherpte is minder geworden en de geblurde omgeving vind ik persoonlijk niet heel lekker kijken.
------------------------------ Grt, Ed www.eddykievit.weebly.com
|
|
|
-
-
Rob Fruman
GoudAccount
|
Geregistreerd sinds: 10 2012 Locatie: Alphen aan den Rijn Aantal posts (inclusief foto's): 3,887
|
Hallo Lineward,
blijft een moeilijke opname voor nabewerking en de achtergrond vervagen was de enige mogelijkheid om de " onrustige " pixels een beetje weg te krijgen......
|
|
|
|